Za co kochamy styl vintage? Za to, że ma w sobie duszę i w niezwykle oryginalny sposób łączy nowoczesność z przeszłością. Wnętrza vintage niosą ze sobą pewną historię, tworzą wyjątkowy klimat, bardzo osobisty i niepowtarzalny. Każde wnętrze jest inne, nie do podrobienia. Aranżując salon w stylu vintage stworzysz wnętrze pełne nostalgii i ciepła. Jeśli marzysz o salonie z duszą, w którym każdy element ma swoje miejsce, oto kilka inspiracji, które pomogą ci stworzyć idealne aranżacje.
Styl vintage salon
Salon w stylu vintage to przestrzeń która opowiada historię, łączy stare z nowym i wprowadza atmosferę przytulności. Charakterystyczne dla stylu vintage są harmonijne połączenia kolorów i materiałów. Oliwkowe ściany zdobione sztukaterią wspaniale komponują się z brązową, wygodną kanapą. Ważną rolę odgrywają również detale – dekoracyjne poduszki w subtelne wzory, czy np. oryginalny, dekoracyjny zegar ścienny z rzymskimi cyframi i ruchomymi kołami zębatymi. Taki efektowny zegar na ścianie dodaje wnętrzu elegancji i klasy. We wnętrzu w stylu vintage nie ma miejsca na przypadkowe elementy, tu wszystko do siebie pasuje, ma swoją duszę, historię i niepowtarzalny klimat. Mimo że ten styl czerpie inspiracje z minionych lat, to przestrzeń nabiera nowoczesnego charakteru, to dzięki wyszukanym dodatkom i eleganckim detalom.
Salon w stylu vintage aranżacje – harmonia przestrzeni
Zobacz, czy spodoba ci się aranżacja salonu w stylu vintage, którą przygotowałam. Delikatne pastele przeplatają się tutaj z mocnymi akcentami i wspaniałymi fakturami. Powstała przestrzeń, która zachwyca pięknym doborem kolorów. Kluczowym elementem tej aranżacji jest ceglana ściana, która nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. W połączeniu z białą, drewnianą podłogą stworzyła idealne tło dla reszty wystroju, podkreślając jego autentyczność. W strefie dziennej znalazło się miejsce na jasną beżową kanapę z poduszkami, w tym z uroczym motywem kolibra.
Stefę wypoczynku dodatkowo wydziela piękny kolorowy dywan w geometryczne wzory, na którym stanął niewielki drewniany stolik ze szklanym blatem w stylu retro. Wazon z kolorowego szkła wypełniony suszonymi trawami w odcieniach bordo, wprowadza naturalność i ciepło, idealnie wpisuje się w stylistykę vintage. W oknach zawisły zasłony utkane z tkaniny o dekoracyjnym splocie w postaci widocznych pionowych i poziomych niteczek. Taka tkanina w stylo eko rozjaśni wnętrze, doda lekkości i harmonii, wprowadzi powiew świeżości, a dodatkowo jeszcze bardziej podkreśli charakter ceglanej ściany. Mamy bardzo stylowe i efektowne wnętrze, pełne ciepłą i przytulności.
Vintage salon – złote akcenty
Styl vintage uwielbia złote detale, które dodają wnętrzu wyjątkowego charakteru. Jednym z takich elementów mogą być oryginalne złote figurki. Ja proponuję geparda – tak, drapieżny kot stanie się efektownym akcentem na komodzie czy stoliku kawowym. Taka dekoracja przyciągnie uwagę gości, nada wnętrzu odrobinę egzotyki i przysłowiowego pazura. Niebanalnym dodatkiem będzie również zegar stołowy o kulistym kształcie w czarno-złotej tonacji. Jego klasyczna forma połączona z eleganckim wykończeniem sprawi, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego stylu i wyrafinowania. Ustawiony na komodzie lub półce, będzie nie tylko funkcjonalnym elementem, ale także piękną ozdobą wnętrza.
Salon vintage – światło, które tworzy klimat
Odpowiednie oświetlenie to klucz do stworzenia przytulnego wnętrza vintage. Zobacz to na przykładzie salonu w kolorze klasycznej czerni z elegancką sztukaterią na ścianie. W takim wnętrzu doskonale sprawdzi się lampa zdobiona zwisającymi szklanymi sopelkami. To niezwykle efektowny element, który wprowadzi odrobinę luksusu i subtelnej elegancji. W połączeniu z wygodnymi fotelami stworzy atmosferę sprzyjającą relaksowi, idealne miejsce na filiżankę aromatycznej kawy. Lampy we wnętrzach vintage, to nie tylko elementy oświetleniowe, to również dekoracyjne akcenty, które nadają wnętrzom niepowtarzalny charakter i nostalgiczny urok.
Salon vintage, czyli zamiłowanie do staroci
Wnętrza w stylu vintage opowiadają historię, uwielbiają meble z duszą. Planując aranżację salonu w tym stylu warto zacząć od poszukiwania autentycznych mebli i dodatków, które będą stanowić fundament aranżacji. Idealne będą targi staroci, antykwariaty czy nawet internetowe licytacje. Styl vintage nie oznacza, że nasz salon ma się wypełnić wieloma drobiazgami i że ma w nim panować artystyczny nieład. Wystarczy jeden akcent, który odmieni wnętrze. Może to być drewniana, rzeźbiona komoda, stylizowana witryna, czy elegancka kanapa w stylu lat 50 – będzie to doskonałe uzupełnienie aranżacji. Na ścianach mogą zawisnąć retro plakaty, obrazy w złotych ramach lub stare lustro, które optycznie powiększy przestrzeń. Na komodzie warto postawić porcelanowe filiżanki lub ceramiczne wazon.
Salon vintage – styl z duszą
Urządzając salon w stylu vintage pamiętaj, że najważniejszą rolę odrywają detale. Dekoracje są nieodłącznym elementem wnętrz vintage. Starannie dobrane, mogą nadać przestrzeni wyjątkowego charakteru. Pamiętaj, aby każdy element dekoracyjny był nie tylko estetyczny, ale również miał swoją historię. Połączenie ceglanej ściany z klasycznym drewnem, złotymi akcentami i dekoracyjnymi tkaninami sprawi, że wnętrze zachwyca estetyką, ciepłem i wyjątkowym klimatem. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na odrestaurowane antyki, czy współczesne meble inspirowane dawnymi latami, najważniejsze jest, aby salon był miejscem, w którym czujesz się dobrze i które odzwierciedla twój styl oraz osobowość.
Brak komentarzy