Marzysz o pięknych dekoracjach okien, ale trudno Ci dokładnie sprecyzować, jak powinny wyglądać? Nie jesteś pewna, czy narzuty pasują kolorystycznie do pozostałych dodatków? Obawiasz się, że zasłony szyte na miarę nie będą pasować? Zostaw odpowiedzi na te pytania profesjonalnemu dekoratorowi wnętrz. Zobacz, dlaczego warto mu zaufać!
Projektowanie wnętrz to nie lada wyzwanie – wymaga znajomości trendów oraz dopasowania ich do Twoich możliwości, zarówno pod względem kosztów, jak i dostępnej przestrzeni. Przyda się również nieco wiedzy technicznej, zwłaszcza na temat montażu (np. karniszy, rolet rzymskich itp.) i konserwacji elementów wystroju (prania zasłon i firan, czyszczenia tapicerek).
Dekorator wnętrz to osoba, która łączy tę wiedzę z doświadczeniem i profesjonalizmem. Oto 10 korzyści, które osiągniesz po zatrudnieniu stylisty.
1. Bezbłędny pomiar pomieszczenia
Dokładny pomiar pomieszczenia jest bardzo ważny nie tylko przy wyborze mebli tworzonych na wymiar. Projektant wnętrz zmierzy także Twoje okna przed uszyciem zasłon na miarę. Dzięki jego pomocy unikniesz ewentualnych błędów pomiarowych (i ryzyka, że piękne zasłony, które wybrałaś, okażą się jednak zbyt krótkie lub zbyt długie).
2. Przemyślany wybór wszystkich elementów dekoracji
Stylista wnętrz podpowie, jak zaaranżować pomieszczenie krok po kroku. Wspólnie z nim omówisz koncepcję wnętrza na poziomie ogółu i szczegółu oraz „doszlifujesz” projekt, aż będzie w pełni zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Dzięki kompleksowej i profesjonalnej obsłudze projektu możesz mieć pewność, że wszystkie elementy będą do siebie idealnie pasować.
3. Personalizacja projektu
Dekorator wnętrz bierze pod uwagę nie tylko trendy, ale przede wszystkim Twoje oczekiwania, upodobania i możliwości. Każdy projekt jest odpowiedzią na indywidualne potrzeby klienta – możesz więc mieć pewność, że nikt nie będzie miał takiego samego salonu jak Ty.
4. Pewność, że kolory do siebie pasują
Kolory dodatków (np. zasłon i narzut oraz poduszek). które wybierasz samodzielnie mogą nie pasować do siebie nawzajem. Stylista wnętrz odpowiada za profesjonalna analizę kolorystyczną. Dzięki niemu masz pewność, że Twoja aranżacja będzie spójna, a odcienie nie będą się „gryźć”.
5. Wybór próbek tkanin w Twoim domu
Dekorator wnętrz dysponuje nie tylko katalogami produktowymi i programami do tworzenia projektów, ale przede wszystkim profesjonalnymi próbnikami. Dzięki nim możesz dobrać np. materiał firan czy zasłon, który sprawdzisz na miejscu, w świetle dziennym.
6. Rozważny dobór aktualnych trendów
Kuszą Cię najnowsze trendy i wahasz się pomiędzy kilkoma różnorodnymi stylami? Dekorator wnętrz podpowie, jak rozważnie wybierać spośród trendów i w jaki sposób łączyć je bez ryzyka wpadki. Stylizacja wnętrz tworzona przez profesjonalistę uwzględnia nie tylko Twoje upodobania i to, co aktualnie jest modne, ale także cechy pomieszczeń, do których dobierasz dekorację (ich wielkość, oświetlenie).
7. Porady dotyczące użytkowania i konserwacji
Wybór i kupno dodatków tekstylnych (takich jak zasłony, firany, narzuty, poduszki dekoracyjne itp.) to ważny krok w procesie urządzania mieszkania. Dekorator wnętrz udzieli również fachowych porad dotyczących użytkowania, czyszczenia i prania tych elementów. Dzięki niemu aranżacja wnętrza będzie nie tylko estetyczna, ale i praktyczna w codziennym użytkowaniu.
8. Montaż dekoracji w Twoim domu
Praca dekoratora wnętrz to nie tylko kreowanie aranżacji Twojej kuchni czy salonu. Możesz liczyć również na wsparcie techniczne. Dekorator współpracuje z montażystą, który mając doświadczenie głównie w montowaniu rolet, żaluzji, szyn i karniszy oraz dysponuje profesjonalnym sprzętem.
9. Oszczędność Twojego czasu (i nerwów)
Projektowanie i dekoracja wnętrz to proces czasochłonny. Nawet jeśli masz mocno skonkretyzowaną koncepcję, urządzanie salonu czy sypialni wymaga sporo uwagi i cierpliwości. Bywa, że po ustawieniu dekoracji w pomieszczeniu i np. rozwieszeniu zasłon nasza wymarzona stylizacja wygląda zupełnie inaczej niż w sklepie czy w katalogu. Dekorator wnętrz doradzi, jak nie dopuścić do takich sytuacji lub sprytnie z nich wybrnąć. Nie wszystko musi być wyłącznie na Twojej głowie – pomoc stylisty wnętrz sprawi, że proces dekoracji przebiegnie o wiele szybciej i bezstresowo.
10. Doświadczenie, profesjonalizm i znajomość branży
To cechy, które powinien posiadać dobry dekorator wnętrz. Profesjonalistę poznasz także po indywidualnym podejściu do klienta. Projektant wnętrz ma doświadczenie, którym chętnie się dzieli. Wiele z jego rad przyda się nie tylko przy samym procesie stylizowania sypialni czy salonu, ale przede wszystkim w trakcie codziennej eksploatacji tych pomieszczeń. Stylista przedstawi Ci bowiem ogólne zasady, którymi kieruje się przy wyborze mebli, dodatków, zasłon i oświetlenia.
Dodaj komentarz