Zasłony blackout, zasłony termiczne

Wybierz widok
turkus-morski ×
Rozwiń opcje filtrowania
wyczyść wszystkie
0 produktów
Cena
Sposób zawieszenia
Kolor
Rozmiar
Szerokość
Wysokość
Wzór
Zaciemnienie
Rodzaj
Sortowanie:
Strona 1 z 1

Szukasz sposobu, aby w końcu wyspać się bez żadnego problemu? Światło z zewnątrz sprawia, że mimo największych chęci nie możesz zmrużyć oczu? Zasłony blackout pomogą Ci w tym. Specjalna technika szycia sprawia, że dają one gwarancje całkowitego zaćmienia Twojej sypialni. Zapewniają tym samym komfort, zwiększają poczucie prywatności, a także polepszają jakość snu. Nie jest tajemnicą, że nasz mózg przystosowany jest do zasypiania w ciemności. Kojarzy to z porą nocną, czyli czasem odpoczynku. Bez niego funkcjonujemy gorzej, nasza pamięć nie jest w szczytowej formie, a możliwości racjonalnego myślenia są pogorszone. Zasłony blackout to sposób na uniknięcie tego problemu i przywrócenie do życia niezakłóconego rytmu aktywności w ciągu dnia oraz spania w nocy.

Jak działają zasłony typu blackout?

Zasłony typu blackout zapewniają niemal całkowitą nieprzepuszczalność światła (nawet do 90%) do wnętrza mieszkania. Cechę tą zawdzięczają materiałowi, z którego są uszyte oraz technice szycia. Dzięki temu dbają o prywatność oraz komfort przebywania w pokoju. Niezależnie czy chronić mają od naturalnego światła dziennego, czy sztucznego od latarni, bilbordów oraz innych mieszkań. Modele blackout utrzymują zaciemnienie z równie wysoką intensywnością. Ponadto, ze względu na swoją specyfikę, zasłony tego typu często ograniczają do pewnego stopnia dźwięki płynące z zewnątrz. Z badań wynika, że jest to nawet do 40% hałasu. Warto również podkreślić, że typ blackout chroni przed nadmiernym nagrzaniem się pomieszczenia. Jest to spowodowane zatrzymywaniem promieni słonecznych z zewnątrz. Skutkuje to również tym, że słońce nie wpływa na drewniane meble czy obszycia ze skóry. Tego typu inwentarz, wystawiony na długotrwałe działanie promieni słonecznych jest narażony na pękanie oraz przebarwienia. Właściwości zasłon pozwalają również na zatrzymywanie ciepła wewnątrz mieszkania. Jest to szczególnie ważne zimą, gdy rachunki za ogrzewanie są wyższe niż podczas innych pór roku.

Zasłony zaciemniające - z czego są zrobione?

Zasłony zaciemniające zwykle wykonywane są z poliestru oraz bawełny z domieszkami innych materiałów, jak np. lnu. Dzięki temu są one komfortowe w dotyku, nie pozostawiają po sobie brudu oraz nie strzępią się. Jedną z zalet wykonania zasłon z tego typu materiałów jest bogata gama kolorów, dzięki której każdy może wybrać model świetnie podkreślający barwę ścian czy mebli. Zasłony blackout dostępne są również w wersjach o innej strukturze powierzchni niż gładkiej. Warto zaznaczyć, że proces szycia z wcześniej wymienionych tkanin sprawia, że produkty zaciemniające wpasowują się w nowoczesny typ urządzonego mieszkania, podkreślając jego elegancje.

Dla kogo przeznaczone są zasłony blackout

Ze względu na swoje właściwości zaciemniające, zasłony tego typu przydadzą się każdej osobie, która pracuje w nocy i odsypia w ciągu dnia. Pozwoli to na twardszy, spokojniejszy, a co najważniejsze - lepszy sen. Przedmioty zaciemniające świetnie nadają się również do pokoju dziecięcego. Ma to swoje uzasadnienie w tym, że dzieci są często rozpraszane przez nawet najmniejsze bodźce z zewnątrz. Zasłona blackout skutecznie je ogranicza, pozwalając młodemu człowiekowi na spokojny sen, a jego rodzicom na odpoczynek ze świadomością, że dziecko spokojnie śpi. Przede wszystkim jednak modele blackout są świetnym wyborem dla wszystkich, którzy chcą zaznać nieco ciszy i spokoju od sąsiadów, przechodzących chodnikiem ludzi czy hałasu miasta.