Co oznacza minimalizm we wnętrzach? To przede wszystkim wnętrza przestronne, bez zbędnego wyposażenia, wypełnione naturalnymi, jasnymi kolorami. Dekoracje i dodatki dobrane są z umiarem i smakiem. Styl minimalistyczny to proste i praktyczne rozwiązania, a zarazem bardzo eleganckie. Minimalizm jest w modzie. Jak zatem wprowadzić minimalizm w domu? Od czego zacząć? Jak stworzyć elegancki salon w duchu minimalizmu? Już śpieszymy z pomocą! Podpowiadamy! Minimalistyczne wnętrza – jak stworzyć elegancką aranżację.
Minimalistyczne wnętrza – cechy charakterystyczne
Minimalizm jest wciąż bardzo popularnym trendem. Styl ten pasuje zarówno do dużych, przestronnych wnętrz, jak i małych mieszkań. Minimalistyczne wnętrza cenimy za uporządkowanie, spokój i harmonię. Tutaj nie ma miejsca na ciężkie meble, przepych czy zbędne bibeloty. To połączenie prostoty z funkcjonalnością. Są pewne zasady, którymi powinniśmy się kierować urządzając minimalistyczne wnętrze. Pierwsza podstawowa zasada to: tylko niezbędne meble. Wnętrze minimalistycznie nie może być zagracone zbędnym wyposażeniem. W salonie wystarczy sofa, stolik kawowy, komoda oraz stół z krzesłami jeśli jest w salonie część jadalniana. Meble wysokiej jakości, o prostych kształtach i formach. Stawiamy na funkcjonalność. Umiar dotyczy również dekoracji. Pojedyncze dodatki mają jedynie podkreślić charakter wnętrza. Jeśli obraz, to może być botaniczny wzór w złotej ramie, idealnie będzie pasowała szczególnie na czarnej ścianie. Dekoracja w kontrastujących czarno złotych barwach znakomicie pasuje do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Minimalizm nie oznacza chłodu i sterylności. Minimalistyczne wnętrza, też są ciepłe i przytulne.
Minimalistyczne salony – też mogą być przytulne
Salon w odsłonie minimalistycznej powinien być dość oszczędny w kolorystyce. Tutaj sprawdza się biel, jasne odcienie szarości, delikatne beże i pastele. Takie barwy sprawiają, że wnętrze wygląda jasno, przestronnie i czysto. Minimalizm kocha jednolite barwy. Salon w szaro beżowej kolorystyce emanuje spokojem i harmonią. Dobrze dobrane dodatki w postaci drewnianych stolików kawowych, beżowego dywanu i zielonych roślin doniczkowych, w bardzo łatwy sposób ocieplają wnętrze. Dodatkowo przytulnego klimatu nadają zasłony powieszone w oknach. Subtelnie miękka tkanina w jednolitej kolorystyce, z delikatnym połyskiem i ażurowym geometrycznym wzorem. To idealna dekoracja do minimalistycznego salonu, z łatwością ociepli klimat, wnętrze bezpowrotnie straci chłodny i sterylny wyraz. Zobacz jak jeszcze możemy wprowadzić minimalizm w domu.
Jak wprowadzić minimalizm w domu -sposób na minimalistyczne wnętrza
Skoro styl minimalistycznie nie potrzebuje wiele, to wydawać by się mogło, że urządzenie domu w stylu minimalistycznym to nic trudnego. Owszem, ale jak to mówią „diabeł tkwi w szczegółach”. I właśnie o te szczegóły chodzi. Minimalizm cechuje brak zbędnych dekoracji. Tu króluje prostota w ilości, formie, strukturze i fakturze. Nie oznacza to, że we wnętrzach minimalistycznych nie ma dekoracji. W stylu minimalistycznym bardzo widoczna jest zasada – mniej znaczy więcej. Stawiamy na dodatki bardzo dobrej jakości i w mniejszej ilości. Dodatki mają wyłącznie podkreślić charakter pomieszczenia. Wpisywać się w całość aranżacji, a nie ją przytłaczać. Na jakie dekoracje warto zatem się zdecydować? Nieodłącznym elementem dekoracyjnym, który wprowadzi wyjątkowego uroku i charakteru są wazony. Wazon ze szkła artystycznego z malachitową zawieszką, o niepowtarzalnym designie, wspaniale uzupełni wnętrze w stylu minimalistycznym. A może wazon ceramiczny z drobnym wzorem, o prostej i oszczędnej formie.
W naszej ofercie znajdziesz spory wybór wazonów o wyrazistym wzornictwie, różnorodnych kształtach i teksturach.
>>> WAZONY<<<
Minimalizm w domu od czego zacząć
Aranżując wnętrze w stylu minimalistycznym przede wszystkim zadbaj o harmonię, stylowe i gustowne dodatki. Kluczowe znaczenie ma również jakość. Choć styl minimalistyczny charakteryzuje się stonowaną, jasną kolorystyką, to nic nie stoi na przeszkodzie wpuścić trochę koloru do wnętrza. Urozmaici go, doda energii i polotu. Można postawić na odrobine orientalnego powiewu. Szyku i elegancki dodadzą zasłony z welwetu z ozdobnym pasem ze złotym nadrukiem. Takie zasłony inspirowane stylem orientalnym przyciągają wzrok, pięknie się układają, dodadzą ciepła minimalistycznemu wnętrzu. Mimo tak oryginalnej dekoracji okiennej, wnętrze pozostaje delikatne i pełne łagodności. Przestrzeń jest doskonale wyważona. Okazuje się, że minimalizm jest wciąż na topie. Minimalizm w życiu, minimalizm w szafie i minimalizm w domu! Spróbuj i Ty!
Dodaj komentarz