Narożnik w salonie to miejsce, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Zwykle to właśnie tam odpoczywamy, oglądamy tv, czytamy, spędzamy czas z rodziną. Czasami to także miejsce, w którym przyjmujemy gości. Jaki wybrać narożnik do salonu, aby spełniał wszystkie funkcje, a przy tym dobrze komponował się z aranżacją wnętrza? Przeczytaj nasze wskazówki i dowiedz się, jaki narożnik wybrać.
Jaki wybrać narożnik do salonu – kwestia funkcji
Pytanie – jak wybrać narożnik – powinniśmy stawiać sobie zawsze w kontekście jego funkcjonalności. Wiele bowiem zależy od tego, jakie mamy oczekiwania i jak planujemy użytkować ten mebel na co dzień. Solon może przecież pełnić w domu wiele funkcji. Jeśli nie mamy osobnego miejsca na jadalnię, często to właśnie w salonie spożywamy posiłki. Przy stole w salonie możemy też przyjmować gości. Wówczas wybór narożnika powinien być uzależniony od tego, jakie funkcje będzie spełniał na co dzień. Jeżeli planujemy od czasu do czasu przenocować gości, warto rozejrzeć się za narożnikiem z funkcją spania. Z kolei jeśli narożnik w sypialni ma pełnić jedynie funkcję miejsca do wypoczynku dla domowników, możemy zdecydować się na podstawową wersję. Warto jednak przed zakupem sprawdzić jego miękkość i wygodę, by dopasować go do swoich preferencji i zapewnić sobie maksymalny komfort wypoczynku w salonie.
Jak wybrać narożnik do salonu – kwestia miejsca
Kluczową kwestią przy wyborze narożnika do sypialni jest także jego wielkość. Metraż pomieszczenia to zwykle decydująca sprawa przy wyborze mebli. Dostęp do narożnika powinien być swobodny. Zbyt duży narożnik w niewielkim salonie może powodować, że wnętrze będzie wydawać się zagracone i ciasne. Jeżeli wybieramy narożnik do salonu o małym metrażu najlepiej wybierać modele o niewielkich gabarytach, w kształcie litery L. Taki kształt da nam dużo możliwości aranżacyjnych. Narożnik może też posłużyć nam jako doskonały element podziału pomieszczenia na strefy – np. jadalnianą i wypoczynkową. W małych wnętrzach najlepiej wybierać narożniki o prostych formach i w jasnych kolorach, które wprowadzą do salonu wrażenie przestronności. Jeśli kupujesz narożnik do salonu o dużym metrażu możesz bardziej poszaleć – zarówno z rozmiarem jak i formą.
Jak wybrać narożnik do salonu – kwestia stylu
Kiedy przemyślimy już wszystkie praktyczne aspekty kwestii – jak wybrać narożnik – możemy przejść do estetyki. Mebel musi w końcu pasować także do stylu aranżacji całego wnętrza. Tutaj powinniśmy przemyśleć zarówno kolor narożnika, jak i jego formę. Zwykle zaczynamy od wyboru kształtu i stylu narożnika. Do minimalistycznych wnętrz najlepiej sprawdzają się gładkie, proste narożniki, bez dodatkowych dekoracji. Z kolei we wnętrzach glamour pięknie prezentują się narożniki pikowane, na ozdobnych nóżkach, dekorowane połyskującymi elementami. Wszystko zależy więc od naszych upodobań i efektu jaki chcemy osiągnąć we wnętrzu.
Narożnik do salonu – kwestia koloru
Jeżeli chodzi o wybór koloru narożnika, to także kwestia indywidualna. Narożnik w kolorze turkusu czy butelkowej zieleni może znaleźć się bowiem zarówno w dużym i przestronnym salonie, jak i niewielkim saloniku w bloku. Wówczas możemy zagrać jasnym kolorem ścian, aby rozświetlić i optycznie powiększyć wnętrze. Równie indywidualny jest wybór tkaniny obiciowej. Niezwykle popularne w ostatnich sezonach są narożniki z tkaniny welwetowej w przeróżnych, intensywnych barwach. Prezentują się we wnętrzach naprawdę obłędnie. Jeśli jednak np. mamy w domu zwierzęta, którym zdarza się dość często zabrudzić kanapę, powinniśmy wybrać tkaniny, które najłatwiej utrzymać w czystości.
Stylizacja narożnika w salonie
Pamiętajmy jednak, że nie tylko sam narożnik wpłynie na styl całej aranżacji wnętrza, ale także to, jak go udekorujemy. Niezwykle ważną rolę odgrywają tu przede wszystkim poduszki dekoracyjne. Wybierając określone poszewki możemy dowolnie uzupełnić bądź przełamać klimat wnętrza. Bardzo oryginalnie i ciekawie prezentują się np. poduszki utrzymane w tej samej tonacji kolorystycznej, jednak wykonane z tkanin o różnych strukturach. Dekoracja z poduszek ma ogromny potencjał aranżacyjny, a jej atutem jest także to, że można łatwo i szybko zmienić ją, kiedy będziemy chcieli odmienić i odświeżyć wnętrze.
Brak komentarzy