Cegła w kuchni to kolejny pomysł na aranżację ciekawego, oryginalnego i stylowego wnętrza kuchennego. Cegła w kuchni prezentuje się naprawdę efektownie, jednak potrzebuje odpowiedniego towarzystwa. Dziś więc urządzamy kuchnię z cegłą. Zobacz jak o zrobić dobrze.
Cegła w kuchni – w jakich stylach się sprawdzi?
Ściana udekorowana cegłą kojarzy mi się przede wszystkim ze stylem industrialnym. Wygląda w nim naprawdę zjawiskowo, podkreślając loftowy, industrialny charakter wnętrza. To jeden z głównych elementów podkreślających ten styl. Jednak ściana z cegły to nie tylko pomysł dla industrialnych aranżacji wnętrz. Cegła sprawdzi się bowiem doskonale jako dekoracja ściany w kuchniach o różnych stylach. Pięknie zaprezentuje się zarówno w rustykalnych jak i nowoczesnych wnętrzach. Możemy wykorzystać przecież różne rozmiary i kolory cegły, aby idealnie dopasować dekoracje do charakteru naszej kuchni. Ścianę z cegły w kuchni możemy zaaranżować używając gotowych gipsowych płytek cegłopodobnych o niewielkiej grubości, dzięki którym uzyskamy efekt pięknego, starego muru z cegły. Płytki imitujące cegłę dostępne są w różnych wariantach. Możemy wybrać zarówno klasyczną cegłę w kolorze czerwonym, jak i tę barwioną na biało bądź grafitowo. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.
Ściana z cegły – jak ją wyeksponować?
Nierównomierną strukturę ściany z cegły o niejednolitym kolorze doskonale wyeksponujesz za pomocą właściwie dobranego oświetlenia. Światło punktowe pięknie podkreśli ciekawą strukturę ceglanej ściany, tworząc z niej przyciągający uwagę, efektowny i oryginalny element wystroju twojej kuchni. Według mnie, oświetlenie ma tak samo duże znaczenie dla efektu jak sam wybór rodzaju imitacji cegły.
Cegła na ścianie w kuchni – urządzamy kuchnię z cegłą
Jeśli szukasz eleganckiego i klasycznego rozwiązania, cegła na całej ścianie jest dobrym pomysłem. To właśnie ściana z cegły może być głównym motywem, który określi kierunek doboru pozostałych dodatków i stylu aranżacji. Może być też mniej absorbującym uwagę elementem wystroju. Możemy udekorować nią np. wyspę w kuchni albo przestrzeń nad zlewem. Pamiętajmy jednak, że cegła w takich newralgicznych, narażonych na częste zabrudzenia miejscach, wymagać będzie impregnacji preparatem odpornym na tłuszcz i wodę. Pozwoli Ci to dłużej utrzymać wygląd cegły w dobrym stanie. Doskonałym towarzystwem dla cegły będą klasyczne meble kuchenne o białych frontach.
W kwestii dekoracji okiennych warto postawić na naturalne materiały. Niezwykle klimatycznie i przytulnie ściana z cegły zaprezentuje się także w otoczeniu naturalnego drewna. Ceglana ściana z pewnością doda wnętrzu kuchennemu przytulności i ciepłego klimatu. Wiele zależy od tego jaki kolor cegły wybierzemy. Cegła w naturalnym, czerwonym kolorze w zestawieniu z białymi meblami stworzy bardzo wyrazisty, mocny efekt. Jeśli wiec zależy Ci na stworzeniu bardziej neutralnej bazy, możesz użyć cegły bądź płytek cegłopodobnych barwionych na biało. Z jednej strony całość będzie prezentowała się naturalnie i delikatnie, z drugiej ciekawa struktura ściany doda wnętrzu ciekawego wyrazu i oryginalności.
Brak komentarzy