Miętowe dodatki do salonu są teraz na topie! Kolor miętowy nie tylko efektownie wygląda, ale przede wszystkim jest stonowany i elegancki – pasuje do niemal wszystkich aranżacji. Doskonale komponuje się z każdym wnętrzem i wywołuje pozytywne odczucia. Sprawdź, jak za pomocą miętowych dodatków odświeżyć wygląd swojego domu!
Od pewnego czasu kolor miętowy króluje w aranżacjach. W tej barwie możemy dopatrzyć się mieszanki bieli, zieleni, błękitu, koloru morskiego i delikatnego seledynu. Mimo iż jest to barwa zimna i stonowana, możesz odkryć jej wyjątkowe właściwości. Do zaoferowania ma przeróżne odcienie, począwszy od pudrowego, przez pastelowy, aż po intensywny.
Miętowe orzeźwienie we wnętrzach
Mnie osobiście mięta kojarzy się z letnią aurą i przyjemnym wypoczynkiem, do tego działa uspokajająco i doskonale pozwala się wyciszyć. Idealnie komponuje się z bielą i odcieniami kremowego. Śmiało można powiedzieć, że kolor miętowy odświeża wnętrza i sprawia, że czujemy w nich powiew nowoczesności.
Jeżeli chcesz w prosty sposób odświeżyć swoje wnętrze, doskonałym pomysłem będzie pomalowanie jednej ze ścian na ten właśnie kolor lub wprowadzenie go w postaci dodatków. Mogą to być np. miętowe zasłony, dekoracyjne poduszki, obicia na krzesła, świeczniki, podkładki czy nawet kompletna zastawa stołowa w odcieniu świeżej mięty. Jak najlepiej wprowadzić kolor miętowy do mieszkania krok po kroku? Poniżej przedstawiam kilka cennych wskazówek.
Z jakimi kolorami łączyć miętowy?
Mięta we wnętrzu tworzy przyjemny, lekki i świeży klimat. Jej zaletą jest różnorodność kompozycji, jakie możesz stworzyć z jej udziałem. Najprościej połączyć ją z bielą, kremem, beżem czy pastelami – ale odcień miętowy zachęca również do odważniejszych eksperymentów kolorystycznych. Ciekawe połączenie stworzy również z kolorami bardziej wyrazistymi: żółtym, pomarańczowym (oranż, mandarynka, brzoskwinia) oraz różem (delikatny, perłowy lub pudrowy róż, amarantowy, wrzosowy, lawendowy).
Z doświadczenia wiem, że planowanie aranżacji najlepiej rozpocząć od ścian. I tak też będzie w przypadku koloru miętowego, który zapewne okaże się oryginalnym odcieniem w Twoim mieszkaniu. Pamiętaj jednak, że nie należy z nim przesadzić. Jeśli zdecydujesz się na pomalowanie nim ścian, zrezygnuj wówczas z dodatków w tym samym odcieniu.
Miętowe wnętrze – nie tylko salon
Świeża i lekka mięta pasuje praktycznie do każdego pomieszczenia. Z powodzeniem możesz wykorzystać ją w salonie, kuchni, łazience oraz pokoju dziecięcym. Odnajdzie się również w kobiecym gabinecie. Tak jak w przypadku innych kolorów, efekt końcowy zawsze zależy od odpowiednich dodatków, które będą zwieńczeniem stylizacji wnętrza.
Miętowe dodatki do salonu – jak dobrać je do stylu pomieszczenia?
W salonie, gdzie spędzamy najwięcej czasu – miętowe ściany mogą stać się oryginalnym tłem dla modnych obecnie białych lub drewnianych regałów, szarych kanap oraz beżowych dywanów. Do tego aksamitne, miętowe poduszki w podobnym odcieniu oraz gruby koc robiony na drutach. W przypadku minimalistycznych skandynawskich wnętrz, miętowe dodatki do salonu doskonale będą komponować się ze stolikiem z jasnego drewna i naturalnymi ozdobami np. świecznikami ustawionymi na parapecie.
Mięta ożywi także wnętrza w nieco elegantszych stylach. I tak, pokój w klimacie glamour wymagać będzie dodatków srebra, złota czy kryształów. Zaś typowo kobiecy salon pięknie będzie prezentował się w mięcie z dodatkiem różu. Niektóre z nas mogą pokochać mocne, wyraziste połączenie mięty i fioletu lub mięty i pomarańczowego. Nie obawiaj się również połączeń typu: mięta i cegła, mięta i drewno, mięta i beton – są niecodzienne, ale piękne.
Miętowe poduszki, zasłony i inne dodatki do sypialni
W sypialni rozłóż nową miętową pościel lub narzutę na łóżko, a nad nim koniecznie zawieś ramki w tym kolorze. Ciekawy efekt uzyskasz również, jeżeli połączysz ze sobą dwa odcienie miętowego: pastelowy i ten bardziej intensywny. Możesz w ten sposób komponować ze sobą różnego rodzaju miętowe dodatki do salonu, np. nieco jaśniejsze poduszki z ciemniejszymi zasłonami.
Szczypta mięty w kuchni
W kuchni mamy nieograniczone możliwości (nie tylko kulinarnych) eksperymentów z miętą: zastawa stołowa, ściereczki kuchenne czy też osłonki na doniczki z kwiatami. Doskonałym pomysłem będą również zasłony w tym kolorze. Powiew świeżości w kuchennym wnętrzu zniosą już drobne przedmioty codziennego użytku, takie jak kubki i talerze. Doskonalą ozdobą na stół może być miętowy świecznik, świece w tym odcieniu, a także dekoracyjne figurki, które możesz ustawić np. na parapecie.
W łazience koniecznie zainwestuj w komplet nowych, miętowych ręczników, dywaników łazienkowych oraz małych akcesoriów w tym kolorze. Pamiętaj tylko, aby odcień, który wybierzesz, zgrywał się z kolorem ścian i posadzek.
Miętowe dodatki w pokoju dziecka
Pomieszczeniem, w którym miętowe dodatki będą królować jak nigdzie, jest pokój dziecka. Doskonale sprawdzą się tutaj zabawki w tym kolorze oraz pościel – najlepiej z motywem z ulubionej bajki. Oprócz tego możesz pokusić się o ozdobne miętowe zasłony, firanki lub rolety. Do tego koniecznie dywan w odpowiednim odcieniu. Podczas urządzania pokoju dla malucha warto, abyś zaplanowała takie elementy dekoracyjne jak: ozdobne ramki na zdjęcia, kolorowy plakat i cottonbalsy w pastelowych odcieniach.
Mam nadzieję, że teraz mięta nie wydaje Ci się już kolorem trudnym do zaaranżowania w Twoich wnętrzach. Jeżeli tylko umiejętnie dobierzesz pozostałe dodatki, uzyskasz ciekawy i niebanalny, a przy tym świeży i lekki efekt.
Brak komentarzy