Składanie prześcieradła z gumką to zmora wielu osób. Z uwagi na nietypowy kształt jego równe złożenie jest dość trudne. Jak sobie z tym poradzić? Wystarczy znać kilka tricków.
Prześcieradło obszyte gumką po bokach jest niezwykle wygodne w użyciu. Idealnie dopasowuje się do materaca. Dodatkowo, nie zsuwa się i nie zwija podczas naszego snu. Co więcej, prześcieradła wykonane w 100% z bawełny są trwałe i wytrzymałe, a jednocześnie wyjątkowo miękkie i delikatne dla ciała.
Czy prześcieradło z gumką ma wady?
Niestety, pomimo dużej praktyczności, prześcieradło z gumką ma również jeden mankament. Jaki? Mało kto potrafi je sprawnie złożyć, by wyglądało, jak świeżo wyjęte z opakowania.
Wiele osób zwija prześcieradło z gumką w rulon lub składa je w nieforemny kształt. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Tym bardziej, że świeżo wyprana i wyprasowana tkanina szybko się mnie i zajmuje mnóstwo miejsca w szufladzie komody czy w szafie.
Poniżej znajdziecie 2 niezawodne sposoby, dzięki którym łatwo uporacie się ze składaniem tego niesfornego elementu pościeli.
Jak złożyć prześcieradło z gumką: metoda nr 1
Prześcieradło łapiemy za krótszy bok i układamy je na płaskiej powszechni np. na blacie stołu lub łóżku. Następnie sięgamy po przeciwległe końce i wywijamy materiał na lewą stronę. Składamy prześcieradło na pół, a boki wkładamy w górne rogi, nie wyjmując z nich rąk.
Kolejny krok to podniesienie tkaniny i potrząśnięcie nią tak, aby wszystkie szwy się wyrównały. Ponownie układamy materiał na płasko i rozprostowujemy. Dzięki temu tworzy się czworokąt, który składamy na 3 równe części. Najpierw zaginamy do wewnątrz górny, rozciągliwy brzeg i nakładamy do niego bok przeciwległy. Prześcieradło składamy na dowolną wielkość i gotowe!
Jak złożyć prześcieradło z gumką: metoda nr 2
Rozkładamy prześcieradło na dużej, płaskiej powierzchni. Następnie wygładzamy je tak, aby widzieć wszystkie krawędzie.
Kolejny krok to złożenie tkaniny na pół, wzdłuż krótszego boku. Aby to zrobić, wsuwamy ręce w przeciwległe rogi i wywijamy je na lewą stronę. Następnie naciągamy jeden z nich na drugi (np. róg z lewej ręki zakładamy na ten z prawej strony). W ten sposób, oba rogi powinny odwrócić się na prawą stronę.
Kolejna czynność, jaką musimy wykonać to sięgnięcie po trzeci róg materiału – znajduje się on najbliżej nas. Wkładamy w niego dłoń i umieszczamy pod wcześniej złożone już części tkaniny. Pozostaje nam ostatni róg, z którym robimy dokładnie to samo, dołączając do spodniej części (chwytamy od zewnętrznej strony i wywijamy na lewo).
Kolejna czynność to ponowne ułożenie prześcieradła na płaskiej powierzchni (najlepiej na stole), wygładzenie i wyrównanie. Dłuższy bok okrycia (ten z gumką) zaginamy do środka i nakładamy na niego przeciwległy bok. Prześcieradło składamy na 3 równe części i zadanie wykonane.
Jak widać, składanie prześcieradła z gumką nie musi być trudne. Wystarczy trochę praktyki i cierpliwości. Spróbujesz?
Dodaj komentarz