Jesień rozgościła się już na dobre. Na dworze coraz chłodniej, a wieczory stały się coraz dłuższe. Ta pora roku jednak ma swoje zalety. Ja lubię ją za przyjemne wieczory, które spędzam otulona miękkim kocem i z gorącą herbatą w dłoni. Jeden z takich wieczorów zainspirował mnie do poruszenia tematu kocy – sama mam kilka swoich ulubionych. Jaki koc najcieplejszy? Czym kierować się wybierając koc? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dzisiejszym wpisie.
Koc – mały dodatek o wielkim znaczeniu
Koc to jeden z tych dodatków w domu, który oprócz dekoracyjnej, pełni także praktyczną funkcję. Możemy nie tylko nakryć nim kanapę czy łóżko, ale także otulić się nim zawsze, kiedy poczujemy chłód. W wielu domach koc jest nieodzownym elementem wyposażenia sypialni czy wystroju salonu. Koce bowiem doskonale pełnią także funkcję dekoracyjną. Ładnie ułożony koc doda charakteru stylizacji łóżka i podkreśli styl aranżacyjny całej sypialni. Koce do dekorowania wnętrza możemy wykorzystać także w salonie. Pamiętaj jednak, by nie zakrywać nim kanapy czy narożnika. Zdecydowanie lepiej rozłożyć go luźno na skrajnej części mebla. Ważne też, by koc dobrze komponował się z całą stylizacją wnętrza. Wówczas będziemy mogli go wyeksponować. Dzięki temu nie dość, że koc nie będzie zajmował miejsca w szafie, to jeszcze zawsze będzie pod ręką, by można się było nim przyjemnie otulić. A jeśli już o tym mowa, to jaki koc jest najcieplejszy? Zobacz jakie koce warto wybrać o tej porze roku.
Jaki koc najcieplejszy?
Jeśli zastanawiasz się, jakie koce są najcieplejsze, musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na tkaninę, z jakiej są wykonane. To właśnie od rodzaju zastosowanego materiału zależy, czy koc będzie miękki, ciepły, lekki czy ciężki. Czym zatem kierować się przy wyborze koca? Przede wszystkim składem tkaniny, z której został wykonany. Oczywiście wybór najczęściej podyktowany jest przede wszystkim względami estetycznymi i dopasowaniem do wystroju wnętrza, ale dzisiaj nie o tym. Dziś mam dla was wskazówki w temacie – jaki koc najcieplejszy, zatem skupmy się na tej kwestii. Jeśli szukasz ciepłego, przyjemnego koca, mam dla ciebie trzy propozycje tkanin, które warto wziąć pod uwagę.
Koce akrylowe – ciepłe i lekkie
To według mnie zdecydowany numer jeden, jeśli zależy ci, by koc dawał przyjemne ciepło. Koce wykonane z akrylowo – bawełnianych włókien są wyjątkowo grube i ciepłe. Mają przy tym jeszcze jedną, bardzo istotną zaletę. Dzięki temu będzie można przyjemnie się nim otulić bez uczucia nieprzyjemnego przygniecenia. To jednak nie koniec plusów tego rodzaju kocy. Są one bowiem bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Można je bez obaw prać w prace, a akrylowe włókna szybko wysychają po praniu. Warto również zaznaczyć, że włókna akrylowe są antyalergiczne.Koce z mikrowłókna typu flano – ciepłe i miękkie
To również dobry wybór dla tych, którzy poszukują ciepłego koca. Ten rodzaj tkaniny jest bardzo przyjemny w dotyku i miękki co sprawi, że okrywając się nim poczujemy kojące wrażenie otulenia. Ten rodzaj kocy wybierany jest także ze względu na ich lekkość i trwałość. Idealnie sprawdzą się zatem w niejeden jesienny i zimowy wieczór.Koce z tkaniny o strukturze futra – ciepłe i przyjemne w dotyku
Jeśli chcesz dodać swojemu wnętrzu więcej przytulności, a przy tym marzysz, by w chłodne wieczory położyć się na niezwykle przyjemnym w dotyku i miękkim kocu – koniecznie sprawdź koce z tkaniny o strukturze futra. To wyjątkowo puszyste koce, które wyglądem przypominają miękkie futerko. Taki koc z pewnością da ci dodatkowe ciepło, którego o tej porze roku wszyscy potrzebujemy.Szeroki wybór kocy na jesień i zimę, znajdziesz w naszych salonach stacjonarnych i w sklepie internetowym:
Brak komentarzy