Ręcznik to dodatek, który towarzyszy nam nie tylko w domowej łazience, ale także na basenie, w podróży, na siłowni bądź na plaży. Różne zastosowania ręcznika to zatem także różne oczekiwania względem jego funkcjonalności. Inne cechy będą ważne dla nas w przypadku ręcznika, którym otulimy się po wieczornej kąpieli. Inne względem tego, który będziemy chcieli włożyć do podróżnej walizki.
Pytania w kwestii: gramatura ręcznika jaka najlepsza, jaka jest optymalna grubość ręcznika, itp. powinniśmy zatem zadawać zawsze w kontekście głównego zastosowania. Funkcjonalność ręcznika możemy rozpatrywać w wielu aspektach. Przeanalizuję dziś jeden – chłonność. Jaki ręcznik najlepiej wchłania wodę i gdzie możemy wykorzystać ręczniki o zwiększonej chłonności?
Jaki ręcznik najlepiej wchłania wodę?
Dobrej jakości ręczniki, uszyte z wysokogatunkowych materiałów osiągają naprawdę zadowalające efekty w kwestii chłonności. Chcąc znaleźć dla siebie chłonny ręcznik, który będzie przy tym funkcjonalny, powinniśmy zastanowić się także nad jego przeznaczeniem. Jeżeli szukamy miękkiego, puszystego i chłonnego ręcznika, który będzie służył nam do wytarcia się po wieczornej, relaksującej kąpieli, możemy wybrać ręczniki o wysokiej gramaturze – np. 600gsm.
Takiego ręcznika jednak nie zabierzemy ze sobą na siłownię czy na basen – jest po prostu za gruby, za ciężki i długo wysycha. Jeśli szukamy chłonnego, a przy tym lekkiego i szybkoschnącego ręcznika, strzałem w dziesiątkę będzie ręcznik z mikrofibry (np. ręczniki z kolekcji AMY). Zastosowane w ręcznikach z mikrofibry włókna wchłaniają trzy razy więcej wody niż ich bawełniane odpowiedniki o tej samej gramaturze.
Przyjęło się, że ten rodzaj ręczników kojarzony jest głównie ze sportem – wykorzystywany na basenie, siłowni, plaży czy w podróży. Nic nie stoi na przeszkodzie, by używać go na co dzień w domu. Jeśli więc szukasz wyjątkowo chłonnego, funkcjonalnego ręcznika, koniecznie zajrzyj do kolekcji AMY. Ręczniki z tej kolekcji docenisz nie tylko z uwagi na wyjątkową chłonność. Ale także lekkość, szybkość wysychania i miękkość, którą poczujesz na swojej skórze.
Ręczniki z bawełny
Z kolei jeśli wolisz bawełniane ręczniki, a zależy Ci na bardzo wysokim poziomie chłonności, doskonałym wyborem będzie ręcznik MODERN. Charakteryzuje się on najwyższym stopniem absorbcji wody, a doskonałej jakości bawełna jest niezwykle miękka i przyjemna dla skóry. To rodzaj ręcznika, który także doskonale sprawdzi się w sporcie. Zastosowanie w procesie barwienia enzymy Quick-Dry powodują wyjątkowo szybkie wysychanie ręcznika. Podsumowując, nie gramatura ręcznika jest najważniejsza dla stopnia chłonności ręcznika, ale materiał i technologie, które zastosowano do jego produkcji.
Chłonność ręcznika – czy tylko materiał ma znaczenie?
Jeżeli zależy nam na maksymalnej chłonności ręcznika oczywiście największą uwagę powinniśmy skupić na jego doborze. To, ręcznik z jakiego materiału wybierzemy, będzie miało kluczowe znaczenie w kwestii jego chłonności, ale nie tylko. Ważne jest także to, w jaki sposób dbamy o ręczniki – a dokładnie o ich utrzymanie w czystości. Chodzi tu o kwestię prania.
Wciąż nie wszyscy wiedzą, że do prania ręczników kategorycznie nie powinniśmy dodawać zmiękczających płynów do płukania. Płyn blokuje wchłanianie wody. Ręcznik może i będzie pachnący i miękki, ale jego chłonność będzie o wiele niższa. Jeśli jesteście ciekawi jak prawidłowo prać ręczniki z mikrofibry, zachęcamy do przeczytania naszych wskazówek: JAK PRAĆ RĘCZNIK SZYBKOSCHNĄCY Z MIKROFIBRY?
Brak komentarzy