Niezagospodarowaną przestrzeń wokół okna możemy sprytnie wykorzystać. Jak? Aranżując tam wygodne siedzisko pod oknem. Rozwiązanie to ostatnio bardzo zyskuje na popularności, o czym świadczą przesyłane do nas pytania klientów i popularność wyszukiwanych w Internecie haseł: siedzisko pod oknem gdzie kupić, siedzisko pod oknem cena. Dlaczego to rozwiązanie zyskuje wciąż nowych zwolenników. Taka aranżacja przestrzeni pod oknem po pierwsze pięknie ociepli klimat wnętrza dodając mu przytulnego charakteru. Poza tym zyskamy dodatkową, komfortową przestrzeń, którą będziemy mogli wykorzystać na wiele sposobów.
Siedzenie pod oknem – jak je wykonać?
Doskonałym pomysłem na siedzisko pod oknem jest stworzenie zabudowy ze schowkami. Zyskamy wówczas nie tylko wygodną przestrzeń do siedzenia, ale także dodatkowe miejsce do przechowywania naszych rzeczy. Od czego zacząć? Oczywiście od wykonania wszystkich pomiarów. Musimy wiedzieć ile miejsca do zagospodarowania mamy wokół okna. Najszybszym sposobem na wykonanie siedziska jest skorzystanie z gotowych korpusów meblowych lub szafek. Jeśli ich wymiar nie pasuje do wymiarów naszego okna i parapetu, różnice w szerokościach możemy wypełnić blendami.
Wierzch siedziska powinien być wygodny i miękki. Do jego wyłożenia powinniśmy użyć więc materaca (najlepiej zamówić go na wymiar) albo po prostu gąbki, którą samodzielnie dotniemy. Gąbkę bądź materac obszywamy wybraną przez siebie tkaniną. Możemy też zamocować ją za pomocą takera (tapicerski, ręczny zszywacz). Aby nasze wyścielenie siedziska nie zmieniało swojego położenia, warto przymocować je do blatu. W tym celu możemy użyć taśm rzepowych, które pozwolą nam na szybki demontaż materaca, kiedy będziemy chcieli ściągnąć go np. do prania.
Siedzisko pod oknem a grzejnik
Kiedy urządzamy siedzisko pod oknem z kaloryferem lepiej zrezygnować z litej zabudowy. Możemy wówczas pokusić się o konstrukcję, której front będzie miał otwory ułatwiające wentylację. Ładnie zaprezentuje się np. front wykonany z umieszczonych w równych odstępach deseczek. Pamiętaj jednak, że konstrukcja musi być stabilna i solidna, a przy tym dostosowana do ciężaru osób, które będę z siedziska korzystać.
Siedzisko pod oknem w salonie
Zorganizowanie siedziska pod oknem w salonie to doskonały sposób na ocieplenie aranżacji salonu i funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni parapetu. W kwestiach estetycznych musisz pamiętać o spójności aranżacji siedziska ze stylistyką całego wnętrza. Najlepiej, aby obicie materaca na siedzisku było wykonane z tej samej tkaniny co obicie sofy. Na siedzisku w salonie wspaniale wykorzystasz też potencjał poduszek dekoracyjnych. Pięknie będą komponowały się ze świecami i wazonami z kwiatami, które stworzą w twoim salonie wyjątkowy nastrój.
Siedzisko przy oknie w kuchni
Siedzisko zorganizowane na parapecie sprawdzi się nie tylko w pokoju dziennym, ale także w kuchni. Organizując siedzisko przy oknie w kuchni musisz jednak zwrócić szczególną uwagę na funkcjonalność aranżacji. Dokonując pomiarów sprawdź dokładnie, czy siedzisko nie ograniczy swobodnego otwierania okna. Dekoracje okienne także powinny być przede wszystkim praktyczne. Doskonale sprawdzą się rolety rzymskie bądź żaluzje. Firany i zasłony mogłyby nieestetycznie opadać na siedzisko i ograniczać jego funkcjonalność.
Siedzisko pod oknem w pokoju dziecięcym
Siedzisko pod oknem w pokoju dziecka to może być doskonała przestrzeń do zabawy, wypoczynku, a nawet nauki. W końcu w takim kąciku przyjemnie jest np. poczytać książkę. Jeśli urządzasz siedzisko pod oknem w pomieszczeniu w bloku, pozwoli Ci to także dobrze zagospodarować pokój dziecka i stworzyć mu dodatkową przestrzeń. Siedzisko pod oknem w pokoju dziecka powinno spełniać przede wszystkim praktyczną funkcję. Musisz więc rozplanować je tak, by zapewnić swojej pociesze wygodne miejsce do siedzenia i np. wygodnego wyłożenia nóg na siedzisko. Wszyscy wiemy, że pozycje siedzenia naszych dzieci czasami przekraczają naszą wyobraźnię.
Brak komentarzy